Субота, 04.05.2024, 04:00
Головна Реєстрація
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Наша адреса:
20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Соборна, буд.45 
Номер: (04731) 3-09-42 
E-mail: upszn19@ukr.net
Начальник управління:
Маринченко
Тетяна
Іванівна
Новини

Інженер з охорони праці – актуальна професія сьогодення

«Інженер з охорони праці  актуальна професія сьогодення»

Створюючи підприємство або починаючи власний бізнес, роботодавці не задумуються про наслідки нещасного випадку, або аварії, які можуть статися в їхній організації або установі.

У більшості випадків, тільки після нещасного випадку, аварії або перевірки і отримання припису від спеціаліста з охорони праці управління соціального захисту населення директори і підприємці займаються організацією служби охорони праці та розробкою документації з питань охорони праці на підприємстві.

А можна було б уникнути багатьох проблем, якби робота по створенню безпечних умов праці, зменшенню ризиків травмування працівників, навчання та інструктажів була проведена вчасно.

На сьогодні швидке навчання, орієнтація в нормативних документах, пошук посадових інструкцій, інструкцій по охороні праці, ведення журналів реєстрації та іншої інформаційної бази, пов'язаної з охороною праці на підприємстві, стало актуальним з багатьох причин.

Однією з таких причин є поява величезної кількості виробничих підприємств (фірм) зі штатом менше 20 або менше 50 працівників. У цій ситуації стало необов’язково вводити в штат підприємства, на окрему посаду, інженера по охороні праці.

Достатньо, керуючись ст. 15 Закону про охорону праці, просто призначити на посаду інженера з охорони праці стороннього спеціаліста на договірних засадах(менше 20), або по сумісництву(менше 50).

Такий підхід до вирішення питання вимагає від новопризначеного на цю посаду працівника достатньо глибоких знань в області охорони праці. У лютому 2014 року з керівниками, спеціалістами з охорони праці та відповідальними особами за електробезпеку підприємств, установ та організацій району 132 особи пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та електробезпеки. Після навчання із вищезазначеними особами було проведено семінар щодо обміну досвідом роботи. Такі навчання проводить Державний професійно-технічний навчальний заклад Черкаський навчальний центр кожного року по заявці керівників підприємств. Цього року у лютому також було проведено навчання керівників, спеціалістів та відповідальних осіб з охорони праці і в кінці успішно складених іспитів отримали посвідчення за результатами навчання.

Перші кроки, які повинен зробити спеціаліст з охорони праці, це: розробити та затвердити документи підприємства з охорони праці згідно з рекомендованим переліком; завести, прошнурувати, пронумерувати та закріпити печаткою журнали з охорони праці та безпечного проведення робіт; підготувати всі необхідні розпорядчі накази по організації системи управління охороною праці (СУОП); підготувати необхідні документи для отримання підприємством дозволу на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки; проконтролювати забезпечення підрозділів підприємства та працівників необхідними правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці.

В процесі роботи інженер з охорони праці повинен: проводити вступний інструктаж з охорони праці працівникам під час прийому на роботу; організувати проведення первинного та періодичних інструктажів на робочих місцях; організувати проведення періодичних медичних оглядів працівників; організувати навчання посадових осіб та працівників з питань охорони праці та спеціальне навчання працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою; організувати забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту; проводити розслідування нещасних випадків; проводити атестацію робочих місць; оформити куток з охорони праці для проведення навчання та інструктажів; проводити оперативний контроль за станом охорони праці та безпечного виконання робіт шляхом проведення перевірок згідно з методикою та видання приписів на виконання виявлених порушень.

Доводимо до відома про деякі зміни в законодавстві в статті 19 «Фінансування охорони праці» було змінено частину третю ст. 19 і викладено в такій редакції: "Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік".

Управлінням соціального захисту населення Тальнівської райдержадміністрації на сторінках районної газети неодноразово піднімалося питання безпеки праці на виробництві, тож надіємося, що надані в цій статті рекомендації допоможуть уникнути нещасних випадків на підприємствах, установах, організаціях, а також у фізичних осіб підприємців, які використовують найману працю.

Категорія: Мої статті | Додав: upszn19talne (05.02.2015) | Автор: Басовський О.О.
Переглядів: 884 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar