Середа, 16.07.2025, 04:43
Головна Реєстрація
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Наша адреса:
20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Соборна, буд.45 
Номер: (04731) 3-09-42 
E-mail: upszn19@ukr.net
Начальник управління:
Маринченко
Тетяна
Іванівна
Новини

16:08
Всесвітній день охорони праці 28 квітня

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Актуальність даної тематики обумовлена тим, що останнім часом життя сучасної людини невіддільно пов’язане із стресом. Необхідність швидкого прийняття рішень та підвищена відповідальність за прийняті рішення, зниження рівня особистих доходів, збільшення вартості життя, страх втратити роботу, непередбачувана політична ситуація - все це формує негативний інформаційний фон і породжує хронічне емоційне напруження, яке явно чи приховано впливає на здоров’я та продуктивність праці.

Особливо небезпечним, як показують дослідження, є стрес у трудовій діяльності, оскільки більшу частину свого свідомого життя людина проводить на роботі. Людське тіло не володіє безмежними можливостями, як нам би хотілося. Намагаючись закінчити роботу в строк, ми часто доводимо себе до критичної точки, за якою слідує перевантаження. Не дивно, що це може призвести до нервового зриву і стресу на робочому місці.

Стрес є важливою проблемою сучасного робочого місця. Багато роботодавців визнають, що стрес є головною причиною плинності кадрів.

Робочий стрес - хворобливий психоемоційний стан, що утворюється в процесі праці. Поняття охоплює великий набір розладів, включаючи психічні захворювання (депресію, тривогу) та інші типи емоційних розладів (незадоволеність, стомлення, стрес, і так далі), неадекватна поведінка, порушення пам'яті або концентрації.

Часті стреси можуть стати причиною виникнення фізіологічних і психологічних змін, що призводять до небезпечних ситуацій та нещасних випадків. Постійний робочий стрес призводить до незадовільного виконання працівником своїх обов'язків, його пов’язують з різними біологічними реакціями, які можуть підірвати здоров'я, або, у своїх крайніх проявах привести до смерті.

Фактори для формування стресу на роботі різні, залежно від конкретної ситуації. Це можуть бути часті нічні зміни, понаднормова робота, відсутність колегіальності і взаєморозуміння з іншими співробітниками та багато іншого.

Розвиток технологій, інновацій в роботі також додають приводів для стресу. Часто працівники не в змозі впоратися і швидко навчитися працювати з новою технікою, оновленими програмами або за новою системою, запропонованої керівництвом.

Стрес також може бути викликаний спекою, холодом, шумом, відсутністю світла і свіжого повітря на робочому місці і в цілому поганими умовами праці.

Враховуючи масштаби проявів робочого стресу, можна зробити висновок про те, що даному питанню приділяється недостатньо уваги з боку держави.

Усвідомлюючи важливість проблеми стресу на робочому місці, на сучасному етапі необхідно забезпечити розвиток комплексних наукових досліджень впливу стресу на стан здоров’я працюючих і розробку нормативно- методичних документів з профілактики стресу в трудовій діяльності та його негативних наслідків.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві - запорука збереження здоров’я працівників.

Переглядів: 448 | Додав: upszn19talne | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar